A diákok már a második feladatlapot írják, amelyre 135 perc áll rendelkezésükre. Az általunk megkérdezett szaktanár szerint nem túl bonyolultak az A rész feladatai:
„Egyedül az szokatlan, hogy nincs kifejezetten egyenletes feladat, általában szokott lenni logaritmus vagy abszolút érték, de a 15. feladatban a szövegben található adatokból a diákoknak maguknak kellet felírniuk egy egyenletet, így végülis az sem maradt el”
– mondta a pedagógus, aki szerint a 13. függvényes feladat – cserébe, hogy az első részbe egy nehezebb gyökfüggvényt raktak be – nem okozhat nehézséget, mert egy egyszerű négyzetfüggvénnyel kell dolgozniuk a vizsgázóknak. Hosszú a feladatleírása, ezért a diákok figyelmetlenségből követhetnek el itt hibákat.
A pedagógus szerint a következő egy ötletes síkgeometriáról szóló feladat, amelyben arra kell rájönniük a tanulóknak, hogy melyik matematikai tételt használják. A 15. egy kamatos kamat feladat, amelyben nincs semmi nehézség. Arra kell figyelniük a feladat kitöltőinek, hogy egy konkrét időszakra kell megadni a választ, ehhez figyelmesen kell elolvasni a leírást.
Innen megnézhetitek, hogy milyen az érettségi első feladatsora. A második feladatsor A és B részét is elérhetitek már.
A legfrissebb matekérettségis információkért kövessétek tudósításunkat: