Hirdetés

Mutatjuk a gyakorlati szövegalkotás nem hivatalos megoldásait

2 perc olvasás
Mutatjuk a gyakorlati szövegalkotás nem hivatalos megoldásait

Veletek érettségiző szaktanárunk megoldási javaslata következik.

Hirdetés

Elsőként a szövegértési feladatsor megoldásait muttatuk meg nektek, ezeket itt találjátok.

Ha a Bringázz a suliba! mozgalomról írtatok érvelést, akkor ide kattintva elolvashatjátok szaktanárunk javaslatát.

Mutatjuk a gyakorlati szövegalkotás megoldási javaslatát:

Öregdiákok Egyesülete

Tóth László Elnök Úr részére
5555 Diákváros, Alapítvány u. 10.

Hirdetés

Tisztelt Tóth László Elnök Úr!

Ezúton szeretném a diákszövetség titkáraként  JELÖLT JOLÁNT az Öregdiákok Egyesülete által minden évben adományozott Kiváló tanuló és sportoló címre felterjeszteni.

Jelölt Jolán 2019 és 2023 között volt XY Gimnázium és Kollégium tanulója, amely évek alatt kiváló tanulmányai mellett számos versenyen öregbítette iskolánk hírnevét. A négy tanév alatt bebizonyította, hogy sport- és tantárgyi versenyekben egyaránt sikerrel tudja képviselni intézményünket. Remek példa erre, hogy 2020-ban a Jótékonysági úszóversenyen 3. helyezést ért el , 2019-ben negyedik helyen végzett a Regionális Történelmi Vetélkedőn, majd 2021-ben már az Országos Történelmi Versenyen nyolcadik helyezést ért el. Ezen versenyeredményei mellett tanulmányi átlaga mind a négy év végén 4,5 felett maradt, illetve angol C2  és német B2 nyelvvizsgát is szerzett.  Megjegyzendő, hogy Jelölt Jolán szabadidejében is olyan tevékenységeket folytat, amelyekre méltán lehetünk büszkék, kiemelném itt a néptáncot, amellyel számos külföldi fellépésen részt vett. Szünetben sem tétlenkedett, ismereteit idegenvezetéssel kamatoztatta, illetve gyermek tánctáborok megszervezésében segédkezett. Szociális érzékenységét jól jelzi, hogy szabadidejében egy kortárs segítő tanfolyamot is elvégzett.

Mindezek alapján úgy gondolom Jelölt Jolán iskolánk kiemelkedő ballagó tanulójaként méltó rá, hogy a fenti címet elnyerje.

Támogatásában bízva, üdvözlettel:
TITKÁR TAMÁS sk
Sportfalva, 2023. április 15.

Folyamatosan frissülő érettségi tudósításunkat itt találjátok:

Hirdetés

 

 

Forrás


Iratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsőnek a legújabb minőségi tételekről, jegyzetekről és az oldal új funkcióiról!

Sikeres feliratkozás

Valami hiba történt!