7:34
Szép időnk lesz, de kicsit szeles.
Csak elszórtan, délkeleten alakulhat ki zápor a délután második felében, egyébként mindenhol napos időszakokra számíthatunk – tájékoztat az Időkép.
7:22
Mennyi idő alatt kell megoldani a matekérettségi feladatait?
A középszintű matekérettségi megoldására a vizsgázóknak 180 percük, emelt szinten pedig 240 percük lesz. Ez alatt két-két feladatlapot kell kitölteniük mind két szinten.
7:03
Inkább induljatok el időben, nehogy elkéssetek.
6:46
Ne felejtsétek el bejelölni, hogy melyiket hagyjátok ki a választható feladatok közül!
6:40
Hány pontot lehet szerezni középszinten?
A középszintű írásbelin összesen 100 pontot lehet összegyűjteni: az első feladatrészben maximum 30, a másodikban pedig maximum 70 pontot szerezhettek.
6:32
Néhány tanács azoknak, akik a „túlélésre” mennek.
06:25
Ezeket a néhány pontot érő hibákat kerüljétek ma el!
6:20
Milyen segédeszközöket használhattok az írásbelin?
A feladatok megoldásához közép- és emelt szinten is függvénytáblázatot (egyidejűleg akár többfélét is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót, szögmérőt használhattok. Ezekről magatoknak kell gondoskodnotok és a vizsga alatt nem cserélgethetitek az eszközöket egymás között.
6:10
Sokaknak a matek a mumustárgy, de ne izguljatok!
06:01
Hányan érettségiznek ma matekból?
Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint középszinten 70 394-en, emelt szinten 4537-en érettségiznek.
5:45
Milyen témakörök lehetnek a matekérettségin?
- Gondolkodási módszerek, halmazok, logika, kombinatorika, gráfok
- Számelmélet, algebra
- Függvények, az analízis elemei
- Geometria, koordinátageometria, trigonometria
- Valószínűség–számítás, statisztika
05:30
Mit találtok ma az Eduline-on?
Egész nap itt vagyunk a legfrissebb infókkal az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként pedig arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze a ti véleményeiteket is várjuk kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre is. A 2023-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.