Függvénytáblázat és atlasz
Rengeteg segítséget kaphattok, ha használjátok ezeket a „legális puskákat” az írásbeliken. Ahhoz azonban, hogy ne veszítsetek értékes időt ezek használatával, jó, ha tudjátok, mit hol találtok. Ezzel persze nem azt mondjuk, hogy álmotokból felkeltve is tudjátok az oldalszámokat, csupán legyetek tisztában azzal, hogy hogy az atlaszban található térképek mely pontjain találhattok fontos információkat. Ha ugyanis tüzetesen átnézitek ezeket látni fogjátok, hogy rengeteg extra információ, nyilak, évszámok és fogalmak is vannak bennük elrejtve még akkor is, ha az atlasz hátuljában kronológia egyébként nincs. Ugyanez a feladat vár rátok a négyjegyű függvénytáblázattal is, aminek ha átböngészitek a tartalomjegyzékét, lapozgatás helyett rögtön tudni fogjátok, hol keressétek a szükséges segítségeket.
Számológép
Egy korábbi cikkünkben a matekérettségivel kapcsolatban Pánczél Róbert szaktanár azt tanácsolta, érdemes mindent számológéppel számolnotok az érettségiben még akkor is, ha egyébként képesek lennétek fejben kiszámolni, vagy levezetni a megoldásokat. Ahhoz azonban, hogy ezt magabiztosan tegyétek, tudnotok kell használni is a segédeszközötöket. Nézzétek át, melyik gombokat kell megnyomni ahhoz, hogy szinuszt és koszinuszt számoljatok, hogy hogyan állítjátok – ha szükséges – radiánba, és hogy milyen billentyűkombinációkat használhattok a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb számításokhoz.
Szóbeli tételek
Nem csak akkor lesz érdemes kézbe vennetek a szóbeli tételeiteket, miután túl vagytok az írásbeliken. Magyarból is, de legfőképp történelemből óriási segítség lehet, ha legalább néhányszor átolvassátok a kidolgozott szóbeli tételeiteket, hiszen lehetnek, sőt, biztos is hogy lesznek olyan feladatok az írásbeliben, amik átfedésben vannak a szóbeli tételeitekkel. Ha naponta csak 10-15 percet szántok a témakörök átolvasására, biztos, hogy megmarad bennetek annyi információ, amit hasznosíthattok a tesztben vagy az esszében.